Kırıkhan’da Maganda Kurşunu 48

Kırıkhan’da Maganda Kurşunu

Bugün Hatay haberleri arasında küçük bir kıza isabet eden ve insanların içini sızlatan bir olay var… Hatay’da yapılan bir düğünde magandanın tabancasından çıkan kurşun 14 yaşındaki Eylem Ateş’in karnına isabet etti. Eylem Ateş’in maganda kurşunu sonrasında göğsünden alt tarafı felç oldu. 14 yaşındaki küçük kız tekrar yürümek istediğini ve geceleri uyuyamadığını söyledi.

Düğün 11 Ağustos tarihinde Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelmişti. Düğün ile birlikte maganda dehşeti yaşandı. Düğün için gelen Çetin E. Tarafında sıkıldı maganda kurşunu. Kurşun sıkıldığı anda 8. Sınıf öğrencisi olan Eylem Ateş’in karnına isabet etmesi ile o dehşet anları yaşandı. Hatay’da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Eylem Ateş, acil servisin ilk müdahalesi sayesinde hayata yeniden döndürüldü. Doktorlardan alınan bilgiye göre 14 yaşındaki Eylem Ateş’in omuriliği zedelenmişti ve göğsünden altı felç olmuştu.

Yürümek İstiyorum…

     Düğünde sıkılan bir maganda kurşunu yüzünden hayatı kararan Eylem Ateş düğüne gittikleri sırada sıkılan silahlardan çok korktuğunu söyledi. Düğüne gittiğimde yerime oturur oturmaz karnında bir ağrı hissettiğini ve karnına dokunduğunda da kan gördüğünü ifade etti. O anda hemen annesine vurulduğunu söylediğini apar topar hastaneye gittiklerini ve tekrar yürümek istediğini belirtti. Küçük kız, hayalinin öğretmen olmak olduğunu ve artık yatağa mahkûm olduğunu da cümlelerine ekledi.

Eylem Ateş’in babası Erol Ateş ise artık düğünlerde silah atılmaması gerektiğini söyledi. Böyle bir durum ile herkesin karşılaşabileceğini vurguladı. Ayrıca kızını bu hale getiren kişinin mahkeme tarafından serbest kaldığını söyleyen acılı baba adalet istediğini ve gereken cezaların verilmesi gerektiğini belirtti.

Belediye Başkanı Açıklaması

     Kırıkhan Belediye Başkanı olan Ayhan Yavuz Kırıkhan ilçesinde yapılan düğünlerde artık silah atılmaması için çeşitli kampanyalar başlatacağını belirterek Eylem Ateş’in bir sembol olduğunu söyledi. Başka Eylemlerin hayatları kararmasın diye Kırıkhan’da silah sıkılmasın şeklinde bir konuşmada bulundu.

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Eylem Ateş’i ve ailesini hastane de ziyaret ettiler. Düğün, nişan, sünnet gibi törenlerde silah sıkılmaması gerektiğinin altını çizdiler.

Olay ile ilgili yapılan soruşturmada gözaltına alınan 2 kişi sevk edildikleri mahkemede serbest bırakıldılar. Maganda kurşununu sıkan kişinin tespiti için çalışmalar hala devam ediyor. Hatay haberleri içeren sayfamız aracılığı ile gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hatay’da Kaçak Göçmen Vakası başlıklı makalemizde antakya haberleri, hatay haberleri ve kaçak göçmenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz