KKTC’den Hatay’daki Suriyeli Yetimlere Hediye 57

KKTC’den Hatay’daki Suriyeli Yetimlere Hediye

     Hatay haberleri gündeminde bugün de yine yetim olan Suriyeli çocuklar var… Kuzey Kıbrıs Başbakan’ı Hüseyin Özgürgün’ün eşi Dilek Özgürgün, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde bulunan Yetim Çığlığı Merkezi’nde Suriyeli çocuklar ile bir araya gelerek onlara hediyeler dağıttı. Bu merkez Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından kurulmuştur.

Dilek Özgürgün merkezde bulunan Suriyeli çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Kurban bayramı öncesinde Yetim Çığlığı Merkezi’nde yetim çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi ve bu programa katılan Özgürgün, çocuklara bisiklet, futbol topu gibi çeşitli hediyeler dağıttı. Çocuklar eğlendirildi ve yüzleri boyandı. Bunların yanı sıra programa Türkiye İzciler Federasyonu da katıldı. Çocuklarla eğlenen, şarkılar söyleyen Özgürgün, bahçeye KKTC bayrağı çizdirip çocuklar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Amacı Yüzlerini Güldürmek…    

Yetim ve savaş mağduru Suriyeli çocuklar için orada olduğunu söyleyen Özgürgün, Onlara hediyeler verdiğini, oyunlar oynadığını belirtti. Onların yüzlerini güldürmek istediğini söyledi. Her şeyden önce bir anne olarak programda bulunduğunu, olanlar karşısında içinin sızladığını, onlara küçük de olsa bir mutluluk yaşatmak istediğini vurguladı. Onların üzerine hiçbir zaman gölge düşmesini istemediğini, bu yetim çocukların üzerindeki travmanın ömür boyu süreceğini ve etkisinin geçmeyeceğini dolayısıyla onları biraz da olsa mutlu olmalarını istediğini açıkladı. Ayrıca onların üzerinden desteğini hiçbir zaman çekmeyeceğini söyleyerek, KKTC’ye götürüp tatil yaptırmayı planladıklarını da söyledi.

Anda Kardeşe Derneği    

Dilek Özgürgün, Anda Kardeşe Vefa Derneği ile birlikte yetimlerin daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için ellerinden geleni hatta daha da fazlasını yapacaklarını ifade etti. Sözlerine ‘’ Bizim milletimiz hiçbir zaman coğrafyasında yaşanan acılara duyarsız ve tepkisiz kalmamıştır. Bugün çok anlamlı bir gündür. Çünkü hem Malazgirt zaferinin hem de Büyük Taarruzun yıl dönümü. Bu yüzden de ayrı bir heyecan ve gurur duymaktayım. Türkiye’mizin de bayramını kutluyorum. ‘’ şeklinde devam etti.

Yetim Çığlığı merkezini kuran Anda Kardeşe Derneği o gün de çocukları yalnız bırakmadı. Programa katılan Anda Kardeşe Derneği Genel Başkanı Okan Tosun da yetim çocuklara çok büyük bir destekte bulunan, onların yüzlerini biraz da olsa güldüren, onların için yavru vatandan çıkıp gelen Dilek Özgürgün’e teşekkürlerini sundu. Hatay haberleri için bizi takip etmeye devam edin…

Bir önceki yazımız olan Hatay’da Oğlu İçin Çöp Toplayan Baba başlıklı makalemizde antakya haberleri, hatay haberleri ve suriyeli sığınmacılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz