Parasını Düşüren Kırmızı Araçlı Kadın 54

Parasını Düşüren Kırmızı Araçlı Kadın

     Hatay haberleri arasında bugün insanlık adına sevindiren bir haber var… Adana’nı Ceyhan ilçesinde bir dinlenme tesisi sahibi olan Mehmet Önce, iş yerinde 850 lira parasını düşüren muhasebeci kadını polis yardımı ile bulup, parayı kadına teslim etti.

Edinilen bilgiye göre olay Adana’daki Park Mıstık Dinlenme Tesisleri’nde meydana geldi. Hatay’da özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışan İmran Kılınç’ın; maaşını çekmesinin ardından borçlarını ödediği ve daha sonra da aracına binerek Adana’ya gittiği öğrenildi. Kılınç, Adana Ceyhan’a geldiği sırada dinlenme tesislerinde durdu. Dinlenme tesislerinde çantasının fermuarını açık unuttuğu için 850 lirasını orada düşürdü. İmran Kılınç, parasını düşürdüğünün farkında bile değildi. Otomobiline binerek oradan ayrıldı. Daha sonra dinlenme tesisinde bulunan 3 kişi parayı yerden alarak işletme sahibi olan Mehmet Önce’ye verdi. İşletme sahibi öncelikle güvenlik kameralarından bakarak paranın bir kadına ait olduğunu ve o kadının da otomobiline binerek gittiğini gördü. Bunun üzerine ise Mehmet Önce polise haber vererek kadını buldu ve parasını teslim etti.

Kırmızı Aracı Sayesinde Parasını Buldu

     Polis ekipleri kadını bulmak için Adana ile irtibata geçtiler. Polis, kırmızı renkte olan ve o modelde olan bütün araçları tek tek incelemeye başladı. Yaklaşık olarak 50 adet araba incelendikten sonra parayı düşüren kadının bindiği otomobilin Hatay’da bir işyerine ait olduğu belirlendi. Kadının çalıştığı firma aranarak durum anlatıldı. Firma yetkilileri, muhasebeci olarak çalışan İmran Kılınç’ın 850 lira para düşürdüğünü söyledi. Bunun üzerine polis görevlileri firma yetkilisine İmran Kılınç’ın parasını dinlenme tesisinden alabileceğini söyledi. Genç kadın hala böyle insanlar var mı diyerek şaşkınlığını ve mutluluğunu dile getirdi.

Hala Böyle İnsanlar Var Mı?

İmran Kılınç parasını düşürdüğünü 1 gün sonra fark etti. Fakat nerede düşürdüğünü bilmediği için hiçbir şey yapamadı. İmran Kılınç’ın açıklaması şu şekildeydi; ‘’ Çok büyük bir para olmamasına rağmen benim gibi maaş ile çalışan insanlar için büyük bir para. Maaşımı çekip borçlarımı kapatmıştım. Biraz daha borcum vardı onları da verecektim. Fakat parayı düşürdüğümü fark edince çok üzüldüm. Paranın bulunduğu haberini aldığımda çok sevindim. Kendi kendime hala böyle insanlar var mı sorusunu sordum. Arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. ‘’ dedi. Daha fazla Hatay haberleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KKTC’den Hatay’daki Suriyeli Yetimlere Hediye başlıklı makalemizde Anda Kardeşe Derneği, antakya haber ve hatay haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz