Antakya – Hatay Konaklama İmkanları 44

Antakya – Hatay Konaklama İmkanları

Barış kenti olan Antakya’da nerede kalınır sorusunun birden fazla cevabı vardır aslında. Öğretmenevleri, polisevleri, pansiyonlar ve birçok otel Hatay konaklama imkanları kapsamında tercih edilebilir. Hatay ilinde en iyi konaklama imkânlarının bulunduğu kent merkezi Antakya’dır. Her geçen yıl konaklama imkanlarının da arttığı bir yerdir. Burada bulunan konaklama merkezleri yılın her dönemi hizmet vermektedir. Her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antakya’da bulunan oteller şehrin tarihi dokusunu olduğu gibi yansıtmaktadır. Beş yıldızlı otellerde oldukça konforlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hatay’da konaklama imkânları bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Antakya’da aile pansiyonları bulunmaktadır. Pansiyonlarda ise kablosuz internet, klima, sıcak su çamaşır makinesi, mutfak, fırın buz dolabı gibi bir evde bulunması gereken tüm imkânlar mevcuttur. Aileniz ile birlikte güzel bir tatil için aile pansiyonlarını da tercih edebilirsiniz.

Hatay Konaklama İmkanları
Hatay Konaklama İmkanları

Antakya Öğretmenevi – Hatay Konaklama İmkanları

Öncelikle öğretmenevi için konaklama imkânlarından bahsedelim.  Antakya’da bulunan öğretmenevi 79 oda ve 151 yatak kapasitesine sahiptir. Her oda da gardırop, şifonyer, tuvalet – banyo, klima, telefon, 24 saat sıcak su, wifi kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra öğretmenevi içerisinde yemekhane, otopark, öğretmenler lokali, kütüphane, okuma salonu, çok amaçlı salon, çocuk parkı, kafeterya, erkek berberi, bayan kuaförü, yazlık bahçe, lobi ve kafe, toplantı ve konferans salonu, düğün salonu gibi imkânlar yer almaktadır. Aile ile kalınabilecek konforlu yerlerden biridir. Çocuklar için ayrılan oyun bahçesi de neşeli saatler geçirebileceğiniz bir mekândır. Öğretmenevi içerisinde bulunan süt dairelerde ev rahatlığını bulabilirsiniz. Hatay konaklama imkanları arayışınızda Hatay – Antakya Öğretmen Evi resmi sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

Otel İmkânları

Hatay bir çok tarihi ve doğal güzelliği ile görülmeye değer bir yerdir. Hatay’da ki en iyi oteller ise Antakya da bulunmaktadır. Buradaki otellerin sayısı gün geçtikçe artmakta ve birçok insana ev sahipliği yapmaktadır. Antakya otellerinin bir çoğu eski binaların restore edilmesi ile otele dönüştürülmüştür. Yeni yapılan oteller ise şehrin tarihi yapısını yansıtan özellikleri ile inşa edilmiştir. Antakya’da bulunan oteller şehir merkezinde, tarihi ve turistik yerlere yakın bir konumda bulunmaktadır. Antakya da bulunan otellere yılın hangi döneminde giderseniz gidin hizmete açık olarak bulabilirsiniz. Antakya mutfağına ait bir çok lezzeti ise konakladığınız otelde tatma fırsatı bulabilirsiniz. Otel fiyatları herkesin bütçesine uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Siz de Antakya geziniz için bütçenize en uygun oteli konaklamak için tercih edebilirsiniz.

Hatay’ın Diğer İlçeleri ile ilgili konaklama imkanları için tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan Hatay – Samandağ Konaklama İmkânları başlıklı makalemizde hatay konaklama, samandağ öğretmenevi ve samandağ otel hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz