Şampiyonluğa Doymayan Hataylı İrem 54

Şampiyonluğa Doymayan Hataylı İrem

Uzakdoğu ülkelerinden Tayland’da organize edilen Muay Thai Gençler Şampiyonasında 57 kiloda mücadele veren Hataylı İrem Çapar dünya şampiyonu oldu ve Hatay haberleri arasına girdi. Tayland boksu da denilen Muay Thai, yumruk, dirsek, diz ve tekmelerin konuştuğu ve oldukça sertlik içeren bir uzak doğu sporu. Bir kız çocuğumuz tarafından şampiyonluklara konu olması ise ayrı bir gurur kaynağı.

Spora başladığı tarihten itibaren 7. yılı olmasına rağmen pek çok şampiyonluğu bulunan bir yıldız sporcumuz olan İrem, şampiyonluklarına bir yenisini ekledi. 17 yaşındaki Çapar, “İstiklal Marşımızı uzak doğuda okunması benim için son derece gurur verici bir tecrübeydi.” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk bir alışkanlık oldu

İrem, Hatay dahil, Akdeniz bölge şampiyonluğu, Türkiye şampiyonluk derecelerinin yanı sıra 7 yıllık spor yaşamına 3 dünya şampiyonluğu sığdırdığını belirtti. Babasının teşvikleri sonucu spora başlangıç yaptığına değinen Çapar sürdürdüğü boks sporu nedeniyle okul arkadaşlarının kendisiyle diyalog ve arkadaşlık kurmaya korktuğundan bahseden İrem Çapar, son şampiyonluğu hakkında konuştu.

Uzak doğu ülkelerinden Tayland’da tertip edilen Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonası 3-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlendi. İrem Çapar birincilik kürsüsüne çıkarak İstiklal Marşımızı okutmayı başardı. Milli duygularla coşan Çapar, tüylerinin diken diken olduğundan söz etti. Başarısının mimarlarından olan hocasına duyduğu minneti dile getirmekten çekinmeyen İrem, mutluğunu gizlemedi.

Antrenörünün dilinden İrem ve şampiyonlukları

İrem Çapar’ın antrenörlüğünü üstlenen Cemal Dağlıoğlu, İrem’in bugüne kadar çalışmış olduğu en disiplin sahibi istikrarlı öğrencisi olduğundan dem vurdu. İrem’e ait 2013 yılı Türkiye Şampiyonluğu bulunduğunu belirten antrenör Dağlıoğlu, İrem’in 2013 yılında 51 kiloda İstanbul Yıldız Bayanlarda şampiyon olduğunu ve takip eden zaman dilimlerinde ise hiç yenilmediğini, 2014 yılında 57 kiloda Malezya’da yıldızlarda şampiyonluğunun bulunduğunu gururla dile getirdi. Ardından bir yıl boyunca ara verdiklerini, 2016 yılında İrem’i boksa yönlendirdiğini, burada da dünya şampiyonluğu olduğunu belirtti. Milli takım kamplarına katılan İrem’in aynı sene kick boks “low kick” klasmanında dünya şampiyonu olduğunu söyledi. 2017 yılında en son kazandığı şampiyonluğu da anlattı.

Sitemizi takip ederek daha fazla Hatay haberleri okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Parasını Düşüren Kırmızı Araçlı Kadın başlıklı makalemizde antakya haberleri, hatay haberleri ve kırmızı arabalı kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz