Antakya Vücut Geliştirme 103

Antakya Vücut Geliştirme

Antakya Vücut Geliştirme

https://www.foxtrainingstudio.com adresinden Bireysel spor hocası eşliğinde alabileceğiniz dersleri ve iletişim bilgileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Instagram üzerinden iletişim kurmak için tıklayın.

Daha fit ve gösterişli bir vücuda sahip olmanın yolu sadece bir “body-building” merkezine gitmekten geçmez. Vücut geliştirme sporuna kendini adamış bir spor hocası eşliğinde hem zayıflamak isteyenler, hem de vücut geliştirme sporu ile doğrudan ilgilenenler amacına rahatlıkla ulaşabilir. Son dönemde popülaritesini artıran bu spor Antakya vücut geliştirme salonlarında doluluk yaşanmasına neden olmaktadır. Daha önceleri vücut geliştirme sporu denince “bir erkek sporu” algısı varken, bugün kadınlar da vücut geliştirme sporuyla ilgilenmektedir. Doğru plan ve stratejiyle ideal bir vücuda sahip olmak için erkek ve kadın vücut geliştirme antrenörleri bulunmaktadır. Öte yandan dengeli beslenme de vücut geliştirmede kritik öneme sahiptir.

Bireysel Dersler

Antakya vücut geliştirme sporunda çalışma ve dinlenme saatlerinin de iyi ayarlanması gerekir. Sahip olunan siklet ve kiloya göre bir beslenme listesiyle doğru miktarda protein, karbonhidrat vb. besin alımına dikkat edilmelidir. Her antrenör kendi çalışma stiline sahip olduğundan vücut geliştirme sporunun takdimi; sunumu farklı olabilir. Eklem sakatlığı bulunanlara, ağır sakatlık yaşayanlara, yüksek tansiyon ve kalp krizi riski bulunanlara, şeker hastalarına bu spor tavsiye edilmemelidir. Bu bakımdan mevcut ve potansiyel sağlık sorunları spor hocasıyla paylaşılmalıdır. Zira bu sporda hafif antrenmanlar söz konusu değildir. Vücut geliştirmede kullanılan giyilen sportif kıyafetin seçimi, beslenme programı, bazı teorik ve pratik bilgiler, kaliteli antrenörleri diğerlerinden ayıran özellikler arasındadır.

Antakya Vücut Geliştirme Antrenörü

Antakya vücut geliştirme salonunda motivasyon konusunda başarılı spor hocaları, öğrencilerini/sporcularını bu spora daha elverişli hale getirmektedir. Motivasyonun kaybı ve psikolojik çöküntüler bu sporun başlıca düşmanları arasındadır. En az antrenman, beslenme ve dinlenme kadar motivasyon da başarılı bir vücut geliştirme sporcusunun ya da sağlıklı zayıflamak isteyenlerin temel ilkesi durumundadır. Spor hocasıyla bir araya gelinerek çalışma ve dinlenme zamanlamaları bir çizelgeye oturtulmalıdır. Zira vücut geliştirme sporcuları belirli bir kas grubunu çalıştırdıktan 72 saat süreyle aynı grubu çalıştırmalıdır. Kişiye özel bir teknik olmakla birlikte bu durum, her antrenörün kendi stiliyle verilmektedir. Örneğin beslenme konusunda da kimi antrenörler alınan protein miktarının, sahip olunan kilonun 2,5 katı olmasını ister.

Hatay Haberleri

Bir önceki yazımız olan Antakya Spor Hocası başlıklı makalemizde Antakya Personel Trainer, antakya spor antrenörü ve antakya spor hocası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

    1 Yorum

  1. Merhaba telefon bilgisi alabilir miyim