Metin Yazarlığı

Metin Yazarlığı Açıklama Yazısı

Merhaba Arkadaşlar

İlana katılım göstererek başvuru yapan herkese öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Bu mesaj aramıza katılma niyeti herkese toplu şekilde gönderilmektedir. Uzun bir yazı olduğunun farkındayım, ileride oluşabilecek kafa karışıklığını engellemeye ve aklınıza takılabilecek soruların hepsini cevaplamaya çalıştım. ayırdığınız zaman için herkese ayrıca teşekkür ederim.  Uygun olan arkadaşlarla ayrıca birebir iletişime geçilecektir. İlk aşamada sizden ricamız, iş hakkında olumsuz görüşe de sahip olsanız bize bu konuda geri dönüş yapmanızdır. Başvuruları ayırabilmemiz ve çalışmak isteyen arkadaşlarımızın mağdur edilmemesi adına bu önemli. İlerleyen günlerde aramıza yeni katılacak olan arkadaşların kesinleşmesi ile birlikte isteyen herkese metin temin edeceğiz. Bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın. Çok sayıda başvuru olduğu için teker teker herkese geri dönüş yapacağız.

 

Aşağıdaki açıklamalara uymadan deneme yazısı gönderen arkadaşların deneme yazısı dikkate alınmayacaktır.

 

 

Başlangıç olarak sizden bir örnek metin isteyeceğiz Aynı konu üzerinden tüm aday arkadaşlarımız bize küçük bir metin yazacak. Böylece Hem uygunluk durumunuz ve kuralların anlaşılma düzeyi ortaya çıkacak hem de sizler kendi potansiyeliniz ve ne hızla içerik üretebileceğinizi görebileceksiniz. Daha önce aramıza katılan arkadaşlar metin içeriklerini %50 ile %100 arasında arttırdılar aylar içinde .Bu yüzden alışma konusunda endişeniz olmasın. Anlaşılmayan veya merak ettiğiniz konularda çekinmeden soru sorabilir, sıkıntılarınızı iletebilirsiniz.  Aramıza katılacağı kesinleşen her arkadaşımızdan günlük olarak en az kaç kelime yazabileceği bilgisini de isteyeceğiz. Vereceğimiz örnek deneme yazısında potansiyelinizi de kestirmeniz bu konuda sizlere fayda sağlayacaktır.

 

Metin Yazarlığı Ücretlendirme

Bu işi, ayıracağınız zaman aralığına göre yoğun olarak yapabilir veya ek iş olarak az zaman ayırabilirsiniz. İmla kurallarına uygun olarak yazı yazabilen ve evinde internet bağlantısı bulunan herkesin içerik üretebileceği bir iş olanağından bahsediyoruz.

 

yazılacak olan her 100 kelime için 0.75 TL ödeme yapıyoruz. ödemeler haftalık olarak yatırılıyor. Toplu siparişler alabilmek ve kesintiye uğramamak adına müşterilerimizden 1 TL üzerinden anlaştığımız fiyatlar gelecek aylarda artış gösterecek. Böylece ekibimizdeki arkadaşlarımıza da aynı oranda zam yapabileceğiz. Günlük alt sınırımız olan 1500 kelimeyi yazabilecek olan arkadaşlarımız ilerleyen haftalarda hız kazanarak haftalık 200- 400 TL aralığına ulaşabilir. Önceki alımlardan itibaren bizimle çalışan arkadaşlarımız arasında bu rakamları aşan çok sayıda yazar da mevcut.

 

 

Beraber çalışacağımız arkadaşlarımızdan en büyük ricamız dürüstlük ve samimiyet olacaktır. Hastalıklar, özel günler veya herhangi bir mazeretle içerik üretemeyeğiniz günler elbette olacaktır. Böyle durumlarda bir veya iki gün önceden haber vermenizi rica ediyoruz. Bu doğrultuda beraber iş yapabileceğimiz, güvenebileceğimiz ekip arkadaşları aramaktayız.

 

Web sitelerinin içerik ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışma içindeyiz. Bu metinler akademik metinler olmayacak. Bu gibi kaygıları olan arkadaşlarımızın endişe etmesine gerek yok. Akla gelen her konuda içerik hazırlayabiliyoruz. Karşılıklı olarak sizleri tanıdıkça yeteneklerinize ve yazım üslubunuza uygun metinlerde de yoğunlaşabiliriz.

 

Yazacağınız metinlerle ilgili bilgi sahibi olmak zorunda değilsiniz. Ufak araştırmalarla ve kendi kaleminizden çıkmış içerikler yeterli olacaktır. Sizden istediğimiz şey yazıların bizzat sizin tarafınızdan yazılması olacaktır. Yani özgün ve ilk kez yazılmış metinler olmalı. kopyala- yapıştır içeriklerden kaçınmamız gerekiyor. Bunun kontrolünün de nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

SEO konusunu detaya inmeden anlatalım. Yazılarda sizden istediğimiz özgünlüğün bir diğer adı da diyebiliriz SEO için. Bize gelen yazı siparişleri ve belirtilen konuları özgün olarak yazıp gönderiyoruz. içerikler özgün olmadığında kabul edilmeyeceğinden hem siz yazarların emeği boşa gidecek hem de bizim siparişimiz gecikecektir. Özgünlük en önemli unsur.

 

 

Metin yazarken dikkat edilecek hususlar:

 

Ekibimize katılacak olan arkadaşlarımıza günlük olarak yazı konuları ve çerçevelerini ileteceğiz. Bu yazıda ise genel kurallar ve bilgilendirmeden bahsedelim:

 

Başlık

 

Tüm metinler Word belgeleri üzerinden yazılacak. Sizlerden isteyeceğimiz metinlerin bazı kurallar çerçevesinde yazılması gerekiyor. İlk olarak başlık konusu. Yazılarda başlıklar 60 harften fazla olmamalı. Yazıya göre değişmekle birlikte bu metinlerde sizden önceden belirlenmiş olan ya da sizin özgün olarak atacağınız alt başlıklar da istenecektir.

 

Karakterler

 

Yazının tümü 11 Yazı boyutu ve Calibri yazı tipi ile yazılmalıdır.

 

 

Anahtar İfadeler

 

Yazıların içinde bazı anahtar ifadeler yer alacak. Anahtar ifade kullanımı oldukça kolay. Size günlük yazacağınız konu ile birlikte yazının içinde geçirmeniz gereken anahtar ifadeleri de ileteceğiz. Örnek olarak: ‘Araba Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar’ başlıklı bir yazı yazdığınızda sizden ‘araba satın almak’ gibi bir anahtar ifadeyi cümle içinde kullanmanız istenecektir. Anahtar ifadelerin yazımdaki tek farkı yazı içinde koyu geçirilecek olması.

 

Örnek cümle: “İnternetin gelişmesiyle birlikte araba satın almak isteyenlerin de işi oldukça kolaylaştı.”

 

Bu cümledeki anahtar olan ifade ‘araba satın almak’ cümlesini koyu şekilde yazıyoruz. Anahtar ifadelerin ek almamasına özen göstermeliyiz.

 

 

Özgünlük

 

Yazı genelinde de bahsettiğimiz gibi içeriklerin %100 özgün olması gerekiyor. Yazdığınız metnin özgün olup olmadığını çok kolay bir yöntemle anlayabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz adreste bulunan içerik kontrolü sitesine yazdıgınız yazıyı kopyalayıp yapıştırmanız ve ‘Check Plagiarism’ (Özgünlüğü Kontrol Et) butonuna tıklamanız yeterli. Birkaç saniye içinde yazının ne oranda özgün olduğu test edilebilmekte.

 

Site adresi: http://smallseotools.com/plagiarism-checker/

Sıkça Sorulan Sorular

1-Ne kadar ödeme alabilirim.

Ödemeler yazım hızınız ve yazmaya ayıracağınız süreye göre değişiklik gösterebilmektedir. Günlük minimum 1500 kelime talep etmekteyiz, minimum yazımla haftalık 80 Tl civarı kazanabilirsiniz. Yazım sürenizi artırarak haftalık 250 TL ye kadar kazanabilirsiniz. 300-400 Kelime arası bir yazı ortalama yarım saatte yazılmaktadır. Günlük yazmaya ayıracağınız süreye göre kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

2- Ödemeler ne zaman yapılmaktadır.

Yazdığınız kelime sayıları her hafta pazar akşamı hesaplanıp pazartesi sabah hesabınıza eft yapılmaktadır.

3- Ofis ortamında mı çalışacağız/ hangi illerde çalışabiliriz?

İşlerimizin tamamı mail/ whatsapp üzerinden ilerlemektedir. Yüz yüze görüşme olmamaktadır. Bu sebeple bilgisayarı olanlar il farkı olmaksızın başvuru yapabilecektir.

4- Size güvenebilir miyim?

İnternet ortamında kazanılacak paralarda haklı olarak güven sorunu olabilmektedir. Bu sebeple güven sorunu yaşayan yazarlarımıza başlangıç döneminde günlük ödeme yapabiliriz.

5- Eğitim Durumu şartı arıyor musunuz?

Kurallı yazım, word programı kullanma yeterliği gibi konular için minimum üniversite öğrencisi olma şartı arıyoruz. Ayrıca yazım tecrübesi olan ve başarılı deneme yazısı gönderenler öncelikli olarak işe alınacaktır.

6-Sürekli olarak yazı alabilir miyiz?/ Günlük kaç kelime yazabiliriz?

Yazarlar içerikleri satın alanlar tarafından değerlendirilmekte ve yazar başarı puanı oluşmaktadır. Bu sistemde yazarlar puanını yüksek tuttuğu sürece yeni alıcılar kendisinden daha fazla sipariş verecek ve yazar boş kalmayacaktır. Bu sebeple teslim zamanı, kurallı yazım, özgünlük kurallarına uyarak puanınızı yüksek tutmanız faydanıza olacaktır.

7- Deneme yazısı yazarken nelere dikkat etmeliyim?

Deneme yazısı minimum 300 kelimeden oluşmalı, 2 alt başlık ve 3 anahtar kelime kullanılmalıdır. Yazılar kesinlikle %100 özgün olmalıdır. Yazılarda resmi bir dil kullanılmalıdır.

8-

Metin Yazarlığı Deneme Yazısı

 

Açıklama yazısında belirtilen kurallara uymayan deneme yazıları dikkate alınmayacaktır ve deneme yazısına ücret ödenmeyecektir.

 

Deneme yazısını iletmeniz gereken adres: hspyazilim@hotmail.com

deneme yazısı için aşağıdaki konulardan herhangi birini seçebilirsiniz. yazım formatına uyulan tüm içeriklere geri dönüş yapılacaktır.

örnek olarak sivilce nasıl geçer konulu yazının ana başlığı ve anahtar kelimesi de ‘sivilce nasıl geçer’  olacak.

bir ana başlık ve 2 adet alt başlık yazılırken her başlığın altında birer kez olmak üzere toplam 3 adet anahtar kelime geçirilecek. (sivilce nasıl geçer )

Deneme yazısı minimum 300 kelime olmalıdır.

konular:

xxxxx nasıl yapılır

Örnek olarak

poşet nasıl yapılır

sigara nasıl yapılır

kağıt nasıl yapılır

Yaz Diyeti İle Formu Koruma

Yalanları Ortaya Çıkarma Konusunda  Etkili Yöntemler

Bölgesel Yağlanma Nedenleri

Olympos Antik Kenti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hangi Cep Telefonunu Almalıyım

Elma Sirkesinin Faydaları

Akvaryum Balığı Hastalıkları

Güneş Lekelerini Önleme Sırları

Evde Yapılan Doğal Vücut Yağları

Kırmızı Kaliforniya Solucanları Ne İle Beslenir

gibi konuları seçebilirsiniz. Konu seçimi ……… nasıl yapılır olacak şekilde size kalmıştır.